DUYURULAR :
Kategoriler
Arkeoloji
#
Çevirmen :
Sayfa :
340 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 X 21 
Son Baskı :
07 Mart, 2018 
İlk Baskı :
07 Mart, 2018 
Barkod :
9786051067988 
Kapak Tsr. :
Editör :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Homeros'u Yeniden Keşfetmek
Destanın Kökenine Dair

Andrew Dalby

Her zaman, herkes tarafından okunacak kitaplar vardır. Bütün dünyanın sorgusuz sualsiz temel eserler olarak gördüğü, Homeros’un İlyada ve Odysseia adlı destanları bu kitaplar arasındadır. 

Öte yandan, okurun her seferinde yeni bir şeyler keşfettiği ve bu nedenle hemen tutkuyla bağlandığı bu iki şaheser, her açıdan bir belirsizlik bulutu içine gizlenmiş gibidir. Onlar hakkındaki her şey tartışmalıdır: Yapıları, amaçları, ilk dinleyicileri ve sonraki aktarımları… 

Dilbilimci Andrew Dalby işte bu en temel bilinmezden hareketle bu kitapta, İlyada ve Odysseia’nın gerçek şairinin peşine düşüyor. Titiz bir bilim insanından beklenen kapsamlı bir kaynak çalışması çerçevesinde, her iki destanda da tezlerinin geçerliliğini araştıran Dalby, yine aynı titizlikle, olgular ile varsayımları ayırt etmeye ve tartışmaya açık noktalarda fazla ısrarcı olmamaya çaba gösteriyor ve okuru da, bu keşif yolculuğuna doğrudan dahil ediyor. 

Homeros’u Yeniden Keşfetmek, İlyada ve Odysseia gibi iki muhteşem destanın oluşumuna ilişkin son derece ilgi çekici bilgiler veren ufuk açıcı bir eser.


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!