DUYURULAR :
Kategoriler
Bilim
#
Çevirmen :
Sayfa :
272 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 X 21 
Son Baskı :
08 Mayıs, 2024 
İlk Baskı :
21 Haziran, 2023 
Barkod :
9786254497971 
Kapak Tsr. :
Editör :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

İnsan Beynine Olağandışı Yolculuklar


Allan Ropper , B. D. Burrel

Zihin saldırı altındayken bedeni iyileştirmeye çalışmak nasıl bir şey? Bu kitapta, Dr. Allan Ropper ve Brian Burrell okuyucuyu Harvard Tıp Fakültesinin nöroloji birimindeki perde arkasına götürerek, deneyimli bir teşhis uzmanının yaşamı değiştiren tuhaf hastalıklarla nasıl yüzleştiğini gösteriyor. Alice Harikalar Diyarında’daki gibi tavşan deliğinden atlayan yazarlar çözümsüz gibi görünen pek çok vakaya tanık oluyorlar. Bu tür vakaları ele almaya, hayatları sonsuza dek değişebilecek insanlara öğüt vermeye nasıl başlanır? Beyin hastalığının ahlaki ve tıbbi yönleriyle başa çıkmak için yeni kuşak klinisyenler nasıl eğitilir? Dr. Ropper ve meslektaşı, okuru yaşamların ve zihinlerin dengede kaldığı nadide bir dünyaya götürerek bu soruları yanıtlıyor.

“Her bölüm bir dedektif hikâyesi gibi okunuyor..” 
–VS Ramachandran, Öykücü Beyin ve Beyindeki Hayaletler’in yazarı

“Beyne ilgi duyanlar, yaşamı tehdit eden hastalıklarla mücadele eden hastalar ve aileleri ile kendileri için gösterilen çabayı takdir edecek potansiyel hastalar, kısacası hepimiz bu kitabı okumalıyız. Çünkü bir mücevher.” 
–Joseph B. Martin, M.D., Fahri Dekan, Harvard Tıp Fakültesi

"Beynimizde işlerin nasıl yanlış gidebileceğini anlamamıza yardımcı olacak harika bir katkı… Hasta beynin içine göz atma, okuyucuların beyin tümörleri, felç, Parkinson, nöbetler ve diğer hastalıkların bizi nasıl etkilediğini gerçekten anlamalarına yardımcı oluyor. Hikayeleri bazen acı verici, bazen iç açıcı ama her zaman muazzam derecede aydınlatıcı." 
–Elizabeth Loftus, The Myth of Repressed Memory ‘nin yazarı


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!