DUYURULAR :
Kategoriler
Tarih
#
Çevirmen :
Sayfa :
1108 
Cilt :
Ciltli 
Boyut :
16 X 24 
Son Baskı :
19 Eylül, 2022 
İlk Baskı :
18 Haziran, 2021 
Barkod :
9786254493430 
Kapak Tsr. :
Editör :
Kapak Türü :
Sert Kapak 
Yayın Dili :
Türkçe 

Antik Roma (Ciltli)


Umberto Eco

Bu kitap küçük bir köy olarak kurulan ve yüzyıllar içinde tüm Akdeniz dünyasına egemen olan Roma’nın hikâyesini ayrıntılarıyla anlatıyor. Tarih sahnesinde bin yılı aşkın süre varolmayı başaran, çok uzun bir süre Britanya’dan Mısır’a, Kuzey Avrupa’dan Kuzey Afrika’ya uzanan devasa coğrafyayı ve farklı milletleri hakimiyeti altında birleştiren bu devletin tarihte ve insanlığın zihninde bıraktığı izler şüphesiz halen günümüz insanını etkilemeye ve günümüz dünyasını şekillendirmeye devam ediyor. 

Tarih, toplum, antropoloji, hukuk, edebiyat, sanat, felsefe, mit, din, bilim ve teknik, tıp, astronomi ve müzik gibi alanların her birine geniş bir yer ayıran, Umberto Eco önderliğinde saygın araştırmacılar tarafından hazırlanmış bu ansiklopedik kaynak, Türkçe literatürdeki en kapsamlı kitap olup Roma tarihini merak edenler için yol gösterici bir rehber olacaktır.

“Şu dünyada kim Romalıların nasıl bir usûl izleyerek neredeyse tüm dünyaya hakim olduklarını merak etmeyecek kadar meraksız ya da miskin olabilir?” —Polybios


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!