DUYURULAR :
Kategoriler
Mustafa Kemal Atatürk
#
Sayfa :
736 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 X 21 
Son Baskı :
27 Ekim, 2023 
İlk Baskı :
29 Ekim, 2005 
Barkod :
9786051718583 
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Nutuk


Mustafa Kemal Atatürk

Esas, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu esas, ancak tam istiklâle malik olmakla temin olunabilir. Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medeni insanlık dünyası karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık görülemez.
Yabancı bir devletin himaye sahipliğini kabul etmek, insanlık vasıflarından mahrumiyeti, acz ve miskinliği itiraftan başka bir şey değildir. Hakikaten, bu seviyesizliğe düşmemiş olanların, isteyerek başlarına bir yabancı efendi getirmelerine asla ihtimal verilemez.
Halbuki Türkün haysiyeti ve izzet-i nefis ve kabiliyeti çok yüksek ve büyüktür. Böyle bir millet esir yaşamaktansa mahvolsun evlâdır!...
O hâlde, ya istiklâl ya ölüm!
Mustafa Kemal Atatürk yolu gösterdi, "Fikrimizin Rehberi" oldu.

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün deyişiyle ‘’ büyük bir milletin istiklalini nasıl kazandığını, ilim ve fennin en son esaslarına dayanan, milli ve asri bir devleti nasıl kurduğunu’’ anlattığı eseridir. Bu muhteşem başyapıtta Atatürk’ün Samsun’a çıkışından Cumhuriyeti kurmasına kadar pek çok önemli olay, ayrıntılı bir şekilde ele alınmıştır. Nutuk, yakın tarihi daha iyi anlayabilmek adına herkesin okuması gereken eserlerin başında geliyor.


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!