DUYURULAR :
Kategoriler
Araştırma
#
Çevirmen :
Sayfa :
370 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
16 X 23,5 
Son Baskı :
06 Haziran, 2024 
İlk Baskı :
09 Ekim, 2018 
Barkod :
9786051069876 
Kapak Tsr. :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

İslam Sanatının Oluşumu


Oleg Grabar

Erken dönem İslam sanatının doğası üzerine yapılmış bu klasik çalışma, son zamanlarda gün ışığına çıkmış olan malzemeleri de içerecek şekilde güncellenmiştir. Oleg Grabar yeni eklediği bir bölümde, İslam sanatının oluşumuna dair alternatif modeller geliştirirken kronolojisini de daha görünür kılıyor ve Müslüman dünyasının çağdaş sanatına olan etkilerini tartışıyor.

“Grabar, sosyolojik, ekonomik, tarihsel, psikolojik, ekolojik ve arkeolojik etkilerin İslam sanatı üzerindeki olası sonuçlarını inceliyor. . . İslam sanatının, Şark geleneğinin ve Klasik üslubun cüretkâr parçalarından nasıl ilmik ilmik dokunduğunu gösteriyor ve bu tezini inandırıcı ve iyi seçilmiş örneklerle destekliyor.”

–Art Bulletin

“Muazzam bir bilgi birikimi. . . İslam sanatıyla ilgilenen tüm arkeolog ve akademisyenlerin, devasa ve karmaşık bir alan üzerinde derinlemesine ve özgün bir çalışma yaptığı için Profesör Grabar'a teşekkür edeceğinden eminiz.”

–Times Literary Supplement

“Olağanüstü incelikli bu kitabında Oleg Grabar, erken İslam sanat tarihinin incelenmesine yönelik kendi önemli katkılarını genişletiyor ve İslam sanatının zor ve karmaşık sorunlarına özgün ve yaratıcı bir yaklaşım sergiliyor.”

–American Historical Review


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!