DUYURULAR :
Kategoriler
Kadin Erkek
#
Sayfa :
202 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 X 19,5 
Son Baskı :
26 Ocak, 2005 
İlk Baskı :
26 Ocak, 2005 
Barkod :
9789752975750 
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Anla Artık Anla Beni
Kadın ve Erkeğe Aynı Yolda Birlikte Yürüme Stratejileri

Yaprak Eldem

Bütün kadınlar şeytan mı ya da bütün erkekler domuz mu? Bu yaklaşım bizi bir adım ileriye götürür mü, sorunlarımızı çözüp hayatı daha eğlenceli ve güzel bir hale getirir mi?

Hayır. Ortada bir suçlu ya da kurban, iyi ya da kötü yok. Sadace farklıyız. Şaşırtıcı derecede farklı. Üstelik kendinden farklı bir canlının düşünme ve hareket etme tarzını anlamaya ya da doğal kabul etmeye isteksiz. 

Bu kitap kadın ve erkeğin birbirini ‘hiç anlamaması” (!) üzerine. Biz iki cins, iki ayrı dil konuşuyoruz. Farklı genetik miraslarla doğup farklı kural ve koşullarla yetiştirilince kullandığımız dil birbirinden ayrılıyor. 

Kendi dilini bırakıp ikinci bir dilde konuşmak kolay değil, çok çaba istiyor. Ancak anlamak, konuşmaktan daha kolay. Yani bir yandan kendi dilimizden konuşurken en azından karşı cinsçe anlamayı da deneyebiliri.

Şimdi kendimizi yeniden programlama ve ‘karşı cinsçe’ öğrenme zamanı! Çünkü birlikte yaşıyoruz, birlikte çalışıyoruz. Aşk ve ilişkilerde birlikteyiz. Çünkü yaşam, karşı cinsi düşman ilan etmeden de yeterince zor. Üstelik onlarla olumlu ilişki kurmadan yeterince zevkli ve eğlenceli değil!


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!