DUYURULAR :
Kategoriler
Anı Anlatı Biyografi
#
Sayfa :
186 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 X 19,5 
Son Baskı :
19 Ekim, 2005 
İlk Baskı :
19 Ekim, 2005 
Barkod :
9789752975729 
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Kanserle Yaşıyorum
Korku ve sevgisizliğe karşı mücadelenin öyküsü…

Nevval Sevindi

Hayatım boyunca Türkiye’de farklı alanlarda mücadele ettim. Kansere yakalanınca yeni bir cephe daha açıldı hayatımda. Hiyerarşik toplumsal yapı ve rollerin korku üreterek egemen olduğu Türkiye’de ben, kanser=ölüm yargısına karşı çıktım. Doktor ve hasta ilişkisindeki ast üst ilişkisine karşı çıktım. Hasta olarak haklarımın gasp edilmesine karşı çıktım.Gizlenme geleneğine karşı çıktım. Hastalığın pasif bir kurbanı olmaya karşı çıktım. Hastanın bir ‘göğüs’ olarak tarif edilmesine karşı çıktım. O ‘göğüs’ün ardındaki anneye, kadına, sevgiliye, yüreğe ve duyguya sahip çıktım.


Hayatın anlamı ve odağı olan ‘insan’ bir duygu yumağıdır, otomatik ilaç servisi yapılacak robot değildir. İnsan ve hasta olarak ‘biricik’ olduğumu biliyorum. Bana ait tek bir hayata sahibim. Ben hasta olarak tedavinin tarafı değil, ortağıyım. Hasta-doktor rakip değil birbirinin çözüm ortağıdır. Onun eksik parçası bende, benimki onda.


Akıl ve gönül beraberliği olmadan direnme gücü bulamayız; bir yere varamayız. Kanser hayatımızı etkileyen bir sorun yerine yeni bir fırsat olabilir. Bu kapıyı korkmadan açın. Ardında yepyeni bir dünya bulacaksınız. Siz de başaracaksınız.


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!