DUYURULAR :
Kategoriler
Sözlük İmla Klavuzu
#
Sayfa :
1055 
Cilt :
Ciltli 
Boyut :
16 X 24 
Son Baskı :
01 Eylül, 2006 
İlk Baskı :
01 Eylül, 2000 
Barkod :
9789758052141 
Kapak Türü :
Sert Kapak 
Yayın Dili :
Türkçe 

Tekstil Terimleri Sözlüğü (Ciltli)
Türkçe - İngilizce - Fransızca - Almanca

Nuri Özbalkan

Türkiye'de ve dünyada Tekstil endüstrisi kadar hiçbir endüstri kolu büyük gelişme göstermemiştir. İmalât, teknik gelişmeler ve birçok yeni mad­denin katılması ile (naylon ve perlon iplikleri) Tekstil endüstrisi ehemmiye­tini daha da arttırmıştır.

Bu gelişmeye ayak uydurabilmek için, genel istekler doğrultusunda ve de teknik literatürün takibinde sizlere yardımcı olabilmek amacı ile, bu söz­lüğü uzun, yorucu çalışma ve araştırma sonucu meydana getirebildik. 

Öğrencisinden çalışanına, yöneticisinden teknisyenine, mühendisine kadar geniş bir kitleye hitap etmesi için azami dikkati gösterdik.

Malzeme bilgisi, fabrikasyonu, kimyası ve tekstil makinelerinin de­vamlı gelişmesi boyadan apreye, imalât sonrasından konfeksiyona kadar bü­tün konuların eserde yer almasına çalıştık.

Eser iki kısmı ihtiva etmektedir, birinci kısımda Tekstil terimlerinin Türkçe kısmı yer almaktadır. Her terimin İngilizce, Fransızca ve Almanca karşılıkları (bulunabildiği nisbette) verilmiştir. Her terimin başına sıra nu­marası konmuştur.

Eserin ikinci kısmı İngilizce, Fransızca ve Almanca dizindir. Burada eserin birinci kısmında bulunanı bütün kelimeler kendi kısmında alfabetik olarak sıralanmıştır. 


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!