DUYURULAR :
Kategoriler
Hukuk
#
Sayfa :
245 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
16,5 X 23,5 
Son Baskı :
02 Temmuz, 2008 
İlk Baskı :
02 Temmuz, 2008 
Barkod :
9786051060064 
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Denetim
SPK Düzenlemeleri ve 3568 sayılı mevzuat kapsamında

Cem Niyazi Durmuş , Oktay Taş

SMMM staja başlama ve yeterlilik sınavalrına hazırlananlar
YMM sınavlarına hazırlananlar
Müşavirlik ve danışmanlık hizmeti veren tüm uzmanlar


Teknolojik gelişmelerle birlikte üretimyöntemlerindeki gelişmeler, buna bağlı olarak mal ve hizmet arzının çeşitlenmesi, işletmelerin ve pazarın hem nitelik olarak hem de nicelik olarak büyümesi ve farklılaşması ile sonuçlanmıştır. Bu dinamik süreç devam etmektedir. Bu gelişmeler, işletmelerin faaliyetleri ile ilgili finansal bilgileri sadece kendi ihtiyaçları için değil, ticari ilişkileri nedeniyle ulusal ve uluslararası işletmelere, piyasalara sunmasını bir zorunluluk haline getirmiştir. İşletmelerin faaliyetleri ile ilgili iddiası ve faaliyetlerinin özeti anlamına gelebilen mali tablolara güven konusu bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Mali tablolara güven konusundaki endişelerin haksız olmadığını da birçok olay ispatlamaktadır.

Bütün bu gelişmeler, denetimin faaliyetlerinin, işletmeler, işletmelerin ticari çevresi ve hatta işletmelere müşavirlik ve danışmanlık hizmeti veren uzmanlar için gerekliliğini ve artan önemini sürekli olarak ön plana çıkarmaktadır.
Bu çalışmanın amacı son yıllarda önemi daha da artan mali tabloların bağımsız denetimi ile ilgili konulara hem teorik açıdan hem de uygulama açısından yeni bir bakış açısı getirmektedir.
Denetim faaliyetleri ile ilgilenen tüm çevrenin yanında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik staja başlama ve yeterlilik sınavlarına hazırlananlar ve yeminli mali müşavirlik sınavlarına hazırlananlar da bu çalışmadan yararlanacaktır.


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!