DUYURULAR :
Kategoriler
İnceleme Araştırma
#
Çevirmen :
Sayfa :
370 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 X 21,5 
Son Baskı :
14 Temmuz, 2009 
İlk Baskı :
14 Temmuz, 2009 
Barkod :
9789752979505 
Kapak Tsr. :
Kapak Türü :
Karton 

Dünya Nasıl Değişir?
Sosyal Girişimciler ve Yeni Fikirlerin Gücü

David Bornstein

"Harika denecek ölçüde umut verici ve aydınlatıcı... Sosyal Girişimcilerin öyküleri, daha iyi bir dünya kurmaya çalışan insanlara ilham ve cesaret verecektir."

NELSON MANDELA

"Pek çoğumuz eleştirmeyi severiz. Oysa beğenmediklerimize, toplumsal sorunlara çözüm bulmaya geldiğinde değişim için üzerinde zaman harcamaktan kaçınanlar çoğunluktadır. Adaletsizliklerin çokluğunu, yoksulluğun yaygınlığını, eğitim, sağlık, çevre, insan hakları, toplumsal cinsiyet eşitsizlikleri başta olmak üzere sosyo-ekonomik ortamlardaki dengesizliklerin derinliğim yaşadıkça, etkilerinden rahatsız oldukça çözümü kendimizin dışında arama eğilimleri sadece bizim toplumda değil, dünyada oldukça yaygın. Değişimi yaratmak tepeden inme uygulamalarla kalıcı olamıyor. Çevresinde, yaşadığı toplumda olup bitenleri sadece eleştirmek yerine değiştirebilmek, olumsuzluklara bir fark yaratabilmek için bir adım atabilme cesaretine ve tutkusuna sahip insanların, kısacası sosyal girişimcilerin çoğalacağı bir dünyada yaşamanın gelecek nesillere mutluluk getireceğini, bugüne göre daha iyi, barışın yaygınlaşacağı bir dünya sunacağını biliyoruz."

İbrahim Betti, Sosyal Girişimci

Toplum Gönüllüleri Vakfı Başkanı

"Alanında öncü bir kitap. Ekonomik dünya için iktisadi girişimciler neyse, toplumsal değişim için de sosyal girişimciler aynı şeydir. Bu kitap, Brezilya'dan Macaristan'a, A.B.D.'ye dek dünyanın birçok ülkesinde yurttaş sektöründe mükemmeli arayan dikkat çekici bireylerin olağanüstü hikâyelerini anlatıyor."

Nicholas Kristof, The New York Times


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!