DUYURULAR :
Kategoriler
Bilim
#
Çevirmen :
Sayfa :
80 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 X 21 
Son Baskı :
31 Ağustos, 2022 
İlk Baskı :
04 Kasım, 2016 
Barkod :
9786051713748 
Kapak Tsr. :
Editör :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Her Şeyin Anlamı
Yurttaş Bilim Adamının Düşünceleri

Richard P. Feynman

Richard P. Feynman, Nisan 1963’de Seattle’da Washington Üniversitesinde verdiği üç konuşmada bir fizikçi olarak değil çeşitli sorunlarla ilgilenen bir yurttaş olarak konuştu. Dine, politikaya ve günün sosyal konularına ilişkin görüşlerini açıkladı. Bu konuşmalar Her Şeyin Anlamı başlığı altında yayımlandı. Bu kitapta Feynman, başkasının zihnindekini anlama, olasılık yasaları, istatistik, duanın iyileşme üzerindeki şüpheli etkisi ve insanlar arasındaki ilişkiler üzerinde duruyor. Feynman basit mühendislik projelerinin yoksulluk belası üzerindeki çarpıcı etkilerini, yaratıcılığın bilimdeki yaşamsal rolünü, bilim ile din arasındaki çelişkileri, bilimsel gerçeğe ulaşmada şüphenin ve kesinsizliğin işlevini ve dürüst politikacıların niçin asla başarılı olamadıklarını açıklarken yurttaş bir bilim adamı olarak konuşmaktadır.

 “Harika bir konu! Feynman çok kapsamlı ve derin sorunları, basit düşünceler ve anekdotlarla ortaya serme hünerini göstermiş. Bütün dünya böylesine açık anlaşılır düşüncelerden çok şey öğrenecek.”
–Paul Davies, Tanrı ve Yeni Fizik’in yazarı

“Richard Feynman’ın bu yeni konferansları gerçekten olağanüstüdür. Feynman’ın bilimsel dünya konusundaki derin kavrayışını, dine, soğuk savaşa ve politikaya, kendi alışılmış açıklığı ve benzersiz tarzıyla uygulayışını görmek gerçekten şaşırtıcıdır. Feynman dikkatini günlük yaşama çevirdiğinde, yalana ve sahtekârlığa karşı açık bir tavır alıyor. Bu kitap, hiç kuşku yok ki, temel Feynman koleksiyonunun önemli bir bölümü olacak.”
–Tony Hey, Einstein’s Mirror’ın yazarı


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!