DUYURULAR :
Kategoriler
Eğitim Kitapları
#
Sayfa :
296 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 X 19,5 
Son Baskı :
20 Kasım, 2023 
İlk Baskı :
20 Kasım, 2023 
Barkod :
0077773256415 
Editör :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Düşleyen Düşünen Dönüşen İnsan (İmzalı)
Okulda Öğretilmeyen Yaşam Becerileri

Bahar Eriş

İMZALI KİTAPTIR, STOKLARLA SINIRLIDIR!

… herhangi bir hayal ya da amaç olmadan günleri devirmek, sosyal mecralarda saatlerce gezinmek, aşırı dozda dizi izleyerek ya da bilgisayar oyunlarıyla zamanı verimsizce tüketmek, “Hayatta ne istiyorum?” sorusunu sormadan akıntıya kapılıp gitmek, akışına bırakmayı “yarını düşünmeden kendini salmak” şeklinde yorumlamak, kendimize ve potansiyelimize ihanet değil midir? Yaşamın sonlarına yaklaştığımızda geriye dönüp vaktin çoğunu sosyal medyada kedi videosu izleyerek, beş farklı açıdan selfie çekerek, başkalarının çoğunlukla gerçeği yansıtmayan hayatlarına bakıp hayıflanarak geçirmiş olmayı ister miyiz?

Bahar Eriş, “yeni gerçeklerle uyumsuz hayat”larımızı birçok yönden yeniden düşünmek ve dönüştürmek zorunda olduğumuzu, bunun için de duygusal zekâ, dikkat ve odaklanma, yaratıcılık, eleştirel düşünme ve zaman yönetimi becerilerimizi geliştirmemiz gerektiğini söylüyor. Ve sonrasında ekliyor: “Peki bu becerileri nasıl geliştireceğiz?”

Telaşa kapılmadan, denemeye, keşfetmeye ve merak etmeye devam ederek, en önemlisi de anlamlı ilişkiler, işler ve değerler etrafında hayatı yeniden ve yeniden inşa ederek…


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!