DUYURULAR :
Kategoriler
Bilim
#
Çevirmen :
Sayfa :
456 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 X 21 
Son Baskı :
01 Mayıs, 2023 
İlk Baskı :
01 Mayıs, 2023 
Barkod :
9786254497698 
Kapak Tsr. :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Görev - Nasa’nın Uzay Programları ve Projeleri


David W. Brown

Bilim insanları Dünya dışındaki ilk okyanus olan Europa’yı keşfettiklerinde iki büyük soruları vardı:
“Yaşanabilir mi?” ve “Oraya nasıl gideceğiz?” 
Böylece canlı bir ekibin Jüpiter’in okyanus ayı Europa’ya bir misyon düzenlemek için yirmi yıllık macerası başladı. Ama bu macerada pek çok engelle karşılaştılar: Mars’a inen robotlar NASA’nın kaynaklarını bitirmişti; Beyaz Saray uzay bütçesini kısmak istiyordu; Kongre astronotları mutlaka bir yere, aya veya Mars’a yollamayı kafasına koymuştu. Jupiter’in kendisi bile bir engeldi, çünkü Europa’yı titreşen, dalgalanan bir radyasyon kuşağıyla sarmıştı ve bir termonükleer patlama sonrasını andıran bir ortam yaratmıştı. Görev, Homeros tarzında bir modern uzay keşfinin daha önce hiç anlatılmamış hikayesi ve güneş sisteminin gizemli dış gezegenlerini inceleyen bilim insanlarının muhteşem bir portresi. 

“Şimdiye kadar tasarlanan en iddialı bilim projesi olan, NASA’nın güneş sistemimizdeki bilinen ilk uzaylı yaşamının yüzebileceği Jüpiter ayı Europa’ya yaptığı derin uzay görevinin muhteşem bir anlatımı.”
–Scientific American

“Bu kitap, Europa Görevinde hem bürokratik hem de fiziksel engellere karşı verilen müthiş mücadeleyi anlatıyor.” 
–New Yorker

“Olağanüstü sürükleyici ve heyecan verici... Bu, bir uzay görevini gerçeğe dönüştürmek için durmaksızın çalışan bir grup zeki insanın dayanıklılığını ve azmini kutlayan bir kitap. 
–Nature


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!