DUYURULAR :
Kategoriler
Yemek Kültürü
#
Sayfa :
296 
Cilt :
Ciltli 
Boyut :
22 X 28 
Son Baskı :
07 Ağustos, 2023 
İlk Baskı :
27 Haziran, 2022 
Barkod :
9786254496080 
Kapak Tsr. :
Kapak Türü :
Sert Kapak 
Yayın Dili :
Türkçe 

7 Mehmet (Ciltli)
Hikayeler, Ürünler ve Tarifler

Mehmet Akdağ , Sinan Hamamsarılar

Hikayeler, Ürünler ve Tarifler
7 Mehmet... 1937 yılında kurulmuş; dede, baba ve şimdi torun, üç nesil, Antalya’nın hatta Türkiye’nin simge restoranlarından biri olmuş. Yaşar Kemal, restoranın anı defterine "Akdeniz lokantası... Akdeniz kadar büyük ve güzel" yazmış. Aydın Boysan, "Bir restoran bir şehre, hatta bir ülkeye simge olabilir mi? Elbet olur" satırlarıyla onurlandırmış. Kimi Sezen Pilavı, kimi efsanevi kabak tatlısı, kimi oğlak köftesi, kimi salataları, kimiyse tandır ya da bademli gridası için 7 Mehmet Restoran'ın yolunu tutmuş.
Peki bu restoran niye bu kadar özel? Hikâyesi ne? İsmi niye 7 Mehmet? Bir restoranın 100 yıla yakın süre efsanesini büyüterek, lezzetlerini çeşitlendirerek ayakta kalmasının sırları neler? Şimdilerde sıkça adı anılan "sürdürülebilirlik, atıksız mutfak, mevsimsellik, okul olmak" gibi kavramlar, nasıl olmuş da yıllar yıllar önce bu restoranın genlerine işlemiş...
"7 Mehmet - Hikâyeler, Ürünler ve Tarifler", hem bu sorulara yanıt verecek, hem öğretecek hem de tarifleriyle sofralarınızı şenlendirecek.
Restoranın üçüncü kuşak temsilcisi Mehmet Akdağ anlattı, Sinan Hamamsarılar yazdı. Hikâyeler, ürünler ve 7 Mehmet Restoran'ın yıllardır sır gibi saklanan tarifleri... Hepsi elinizde tuttuğunuz bu kitapta... Öğretici, lezzetli, ilham verici...

 

7 Mehmet Restoran’ının üçüncü kuşak temsilcisi Mehmet Akdağ’ın anlattığı ve Sinan Hamamsarılar’ın yazdığı 7 Mehmet (Ciltli) kitabı, Alfa Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. Dillere destan Sezen Pilavı, oğlak köftesi, kabak tatlısı, bademli gridası, tandırı… Antalya’nın ve hatta Türkiye’nin simgesi haline gelen 7 Mehmet’in hikâyesini, ürünlerini ve sır gibi saklanan tariflerini bu kitapta bulabilirsiniz. 100 yılı aşkın süredir ayakta kalan bu restoranın sırrı nedir? Adı neden 7 Mehmet? Hikâyesi ne? Tüm bu soruların cevapları 7 Mehmet kitabında.

 


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!