DUYURULAR :
Kategoriler
Güncel
#
Çevirmen :
Sayfa :
120 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
12 X 20 
Son Baskı :
20 Ocak, 2022 
İlk Baskı :
20 Ocak, 2022 
Barkod :
9786254494512 
Kapak Tsr. :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Terör
Bir Tiyatro Oyunu ve Bir Konuşma

Ferdinand Von Schirach

Bir terörist, pilotları, ele geçirdiği Lufthansa uçağını Münih'teki 70.000 seyirciyle dolu Allianz Arena’ya düşürmeye zorlar. Hava Kuvvetleri savaş pPilotu Lars Koch, üstlerinden gelen emirleri hiçe sayarak uçağı vurur, içindeki tüm yolcular ölür, arenadakiler kurtulur. Adam şimdi, mahkeme önünde cinayetten yargılanmaktadır. Bu davadaki yargıçlar, seyircilerdir. Suçluluğu ve masumiyeti yargılamak onlara düşer. 

 


Ferdinand von Schirach’ın ilk tiyatro oyunu Terör, okurları ve seyircileri jüri koltuğuna oturtuyor ve çeşitli sorular yöneltiyor. Özgürlüğü mü yoksa güvenliği mi seçeceğiz? Terör tehdidine rağmen insan onuru hâlâ dokunulmaz mıdır? 70.000 hayatı kurtarmak için 164 hayat feda edilebilir mi? Hayat hayatla tartılabilir mi?
Ocak 2015'te Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’ya yapılan saldırı, özgürlük için ödenmesi gereken bedelleri en korkunç haliyle göstermiştir. Schirach'ın Terör’de yer alan Charlie Hebdo üzerine konuşması, düşmanlar karşısında uygarlığa dair bir ifade özgürlüğü talebidir.

 


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!