DUYURULAR :
Kategoriler
Bilim
#
Çevirmen :
Sayfa :
352 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 X 21 
Son Baskı :
03 Eylül, 2020 
İlk Baskı :
03 Eylül, 2020 
Barkod :
9786254491047 
Kapak Tsr. :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Zaman Yolculuğu
Ve Işıktan Hızlı Sürüşler - Zaman ve Uzaydaki Kestirme Yollar İçin Bir Bilimsel Rehber

Allen Everett , Thomas Roman

Zamanda ileri geri seyahat etmek ya da yıldızlar arasında kestirme yollardan gitmek gerçekten mümkün olabilir mi? Günümüzün fiziği bu sorulara henüz yanıt veremese de bize bazı baştan çıkarıcı olasılıklar sunuyor. Allen Everett ve Thomas Roman okurları zaman ve uzayın şu an itibariyle anladığımız doğası boyunca özlü bir tura çıkararak, uzay ve zamanı istek ve amaçlarımız doğrultusunda değiştirip değiştiremeyeceğimizi sorguluyorlar. Lise cebirinin ötesinde matematik kullanmaksızın Einstein’ın özel göreliliğinin açıklamasını sergileyen yazarlar, zamanda ışık hızından daha hızlı olarak ileri ve geri yolculuklar arasındaki farklara değinip, zamanda geriye gidiş ve ışıktan daha hızlı seyahat etme arasındaki şaşırtıcı kuramsal ilişkiye değiniyorlar. 

“Her ne zaman biri bana zaman yolculuğunun ya da ışıktan hızlı sürüşler aracılığıyla yıldızlararası seyahatin mümkün olup olmadığını sorsa, onu bu kitaba yollarım. Uzman olmayanların ulaşabilecekleri cevapların en iyi kaynağı bu kitaptır.”
–Kip Thorne, 2017 Fizik Nobel Ödülü

“Zaman Yolculuğu’nu benzersiz kılan, yazarların analojilere ya da benzetmelere bel bağlamayıp bunun altında yatan fiziği açık ve anlaşılabilir bir şekilde açıklamaktadırlar. Bu kitap bilimkurgudan çok daha garip bir yere, evrenimize yeni rehberimiz olacaktır.”  
 –Charles Yu


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!