DUYURULAR :
Kategoriler
Araştırma
#
Çevirmen :
Sayfa :
488 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 X 21 
Son Baskı :
09 Kasım, 2018 
İlk Baskı :
09 Kasım, 2018 
Barkod :
9786051710709 
Kapak Tsr. :
Editör :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Jung Seçme Yazılar


C. G. Jung

“Jung zaman zaman Blake’in, Nietzsche’nin ya da Kierkegaard’ın eriştiği yere ulaşabiliyor… Her gerçek peygamberin ve sanatçının yapacağı gibi, insanın hayal gücünün sınırlarını muazzam ölçülerde genişletiyor… Kişinin, Jungcu duyguları paylaşabilmesi, özgür bir zihnin neredeyse elzem becerisidir.”
–Philip Toynbee, Observer


Jung insanın en önemli görevinin, fethedilecek dış dünyadan ziyade kendi doğasını incelemek için içine yönelmesi olduğunu söyler. Psikoloji literatürüne “kompleks,” “kolektif bilinçdışı,” “dışadönük,” “arketip,” “bireyleşme” gibi birçok terim katmıştır ve insanların hayatta bir anlam aramaya mecbur olduklarını varoluşçulardan önce dile getirmiştir.
Elinizdeki kitap Jung’un, fikirlerinin özünü kendi kelimeleriyle anlattığı muazzam külliyatından seçilmiş kilit parçaları okuyucuyla buluşturuyor. Anthony Storr’un notları, Jung’un fikirlerinin orijinalliğini, zaman içindeki gelişimini ve hâlâ devam eden geçerliliğini gözler önüne seriyor. Jung’un engin düşün dünyasına dair bir şeyler öğrenmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kitap.


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!