DUYURULAR :
Kategoriler
Çizgi Roman
#
Çevirmen :
Sayfa :
112 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
19,5 X 25 
Son Baskı :
12 Ekim, 2018 
İlk Baskı :
12 Ekim, 2018 
Barkod :
9786051718163 
Kapak Tsr. :
Editör :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Mandela ve General


John Carlin , Oriol Malet

 
1990. Nelson Mandela 27 yıl yattıktan sonra hapisten çıkıyor. Güney Afrika’da ırk ayrımcısı rejimin taraftarları ile ANC arasında şiddetli gerilimler yaşanıyor. Aşırı sağcı silahlı gruplar iktidarı ellerinde tutabilmek için örgütlenmeye çalışıyorlar. Afrikanerlerin liderleri bu milis güçlerini birleştirmek amacıyla emekli general Viljoen’e yaklaşıyorlar. Viljoen 1993’te, Nazizmin en kötü zamanlarını hatırlatan Potchefstroom toplantısında bu hareketin başına geçiyor. Yeni bir “Boer ordusu” kurulurken, devrimci hareketler gettoları sarsan eylemler yapıyorlar.

O zaman Nelson Mandela hayatında rastladığı en zor sorunlardan biriyle karşı karşıya kalıyor: İç savaştan kaçınmak. Bu konuda sadece iki silahı var: Sabrı ve karizması. Ülkenin patlamaya hazır bir barut fıçısına dönüştüğü, on binlerce silahlı insanın sokaklara çıktığı böyle bir ortamda, General Viljoen’i nasıl etkileyip demokratik sürece katılması için ikna edecek?

— İR GAZETECİ & BİR DESİNATÖR
John Carlin, 1989-1995 arasında The Independent gazetesinin Güney Afrika muhabiriydi. Bu sıfatla Nelson Mandela’yla birçok röportaj yaptı, Potchefstroom toplantısına katıldı ve Constand Viljoen’le görüşebildi… Carlin bu olağanüstü anları tüm güçleriyle canlandırabilmek için, illüstasyonları düzenli olarak İspanyol gazetelerinin birinci sayfalarında yer alan Oriol Malet’yle çalıştı.


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!