DUYURULAR :
Kategoriler
Yemek Kitabı
#
Sayfa :
424 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
18,5 X 22 
Son Baskı :
22 Haziran, 2018 
İlk Baskı :
22 Haziran, 2018 
Barkod :
9786051717739 
Kapak Tsr. :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Salataya Dair Her Şey
Salataya dair aklınıza gelebilecek her şey! 4 mevsim 114 salata ve 56 sos tarifİ!

Süleyman Dilsiz

Zaman fakiri günümüz insanının dört mevsim aşkı salatanın da kitabı olur mu diyebilirsiniz!
Mutfaklarda eskisi kadar zaman geçiremiyoruz. Kılçıksız Balık ve Kahvaltıya Dair Her Şey kitaplarının yazarı Süleyman Dilsiz, salatayı öğüne dönüştüren tarifleriyle Anadolu’nun yerel ve dünyanın farklı tatlarını salatayla buluşturuyor.
Ege otlarından yeşilliklere, meyvelerden sebzelere, çeşitli baharatlardan tohum ve çekirdeklere, peynirlere birçok malzemeye salatada sağlıklı yeni roller biçiyor.
Yerel malzemeleri ön planda tutarak, her malzemeyi mutlaka mevsiminde kullanıyor.
Sofrada salata görgüsünden, salata malzemelerinin temizlenmesinden saklanmasına, pişirilmesine, yağlarından tuzuna, ekşilerinden sirkesine kadar birçok şeyi uygulayıp paylaşıyor.
Kitaptaki tariflerin vegan, vejetaryen, paleo, pegan beslenme tarzlarını, gluten, fruktoz, laktoz, sorbitol intoleranslarını dikkate alarak doyumluk, garnitür, atıştırmalık ve tatlı salatalar olarak sınıflandırıyor.

Salataya Dair Her Şey, tarifleriyle damaklarda özgün tatlar sunduğu kadar, hiç düşünmediğiniz  malzemelerle keşfe de zorluyor. Profesyonel mutfak ve sağlıklı beslenme uzmanları, amatörler ve bilinçli beslenmeyi amaçlayan salata sevdalılarına ilham kaynağı olacağından da eminiz.


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!