DUYURULAR :
Kategoriler
Roman
#
Çevirmen :
Sayfa :
528 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
12 X 20 
Son Baskı :
19 Haziran, 2020 
İlk Baskı :
21 Şubat, 2017 
Barkod :
9786051713885 
Kapak Tsr. :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

İnatçı Keraban
Olağanüstü Yolculuklar 11

Jules Verne

İstanbul Boğazı’nın kıyısında Tophane’den Üsküdar’a geçmek üzere olan Keraban, her geçişte yolculardan alınacak olan yeni bir vergi duyurusuyla irkilir. Tütüne olan düşkünlüğü kadar inatçılığıyla da tanınan Keraban bu vergiyi ödememek de direnir. O halde nasıl geçebilir? Karadeniz üzerinden yapılacak uzun ve zahmetli bir seyahatle!

Yanına Hollandalı tütün tüccarı arkadaşı Jan van Mitten’ı alarak yola çıkan Keraban’ın önündeki bir başka engel ise yeğeni Ahmet’in düğününe katılma zorunluluğudur. Yeğeni Ahmet, Odessa’daki Banker Selim’in kızı Amasya’yla evlenecektir; fakat Amasya’nın yaşlı ve deli halasının kendisine bıraktığı mirası alabilmesi için on yedi yaşına basmadan önce evlenmesi gerekmektedir. On yedi yaşına girmesine ise sadece altı hafta kalmıştır! Keraban yol boyunca karşısına çıkan türlü dertlerden kurtulup altı hafta içinde yeniden İstanbul’da olmak zorundadır.

1883’te yayımlanmış olan eser okuru, Odessa’dan Kırım’a, Azak Denizinden Kafkasya’ya, Tuna Deltasından Trabzon’a kadar Karadeniz kıyısında bir maceraya davet ediyor.


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!