DUYURULAR :
Kategoriler
Roman
#
Çevirmen :
Sayfa :
883 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
13,5 X 19,5 
Son Baskı :
01 Temmuz, 2005 
İlk Baskı :
01 Temmuz, 2005 
Barkod :
9789752976269 
Kapak Tsr. :
Editör :
Kapak Türü :
Karton 

Karamazov Kardeşler


Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Ünlü Rus düşünür ve edebiyatçı Dostoyevski'nin en son ve en iyi yapıtı olan Karamazov Kardeşler, yaşlı bir toprak sahibi ve onu öldürmeye niyetli dört oğlunun öyküsüdür. Duygusal Dmitri, entelektüel Ivan, gizemli Alyoşa ve gayrimeşru oğul Smerdiyakov. Kendilerini Karamazov olarak gören öz kardeşlerin üçü de kendine özgü karakter özelliklerine ve arzulara sahiptirler; Dmitri bedeni, İvan aklı, Alyoşa ise ruhu temsil eder. Dört kardeş de aşağılık babalarına karşı duydukları yoğun, kontrolsüz öfke ve intikam duygularıyla hareket ederler ve babalarının vahşice öldürülmesinden sorumlu tutulurlar.

Dostoyevski'nin kendi yaşamıyla pek çok paralellik taşıyan bu romanı, hem bir aile dramı, hem bir cinayet romanı, hem de eşsiz bir felsefi metin olarak nitelendirilebilir. Okuru 19. yüzyıl Rusya'sına götüren bu dev eser, edebiyat kadar psikolojide de kendine özel bir yer edinmiştir.

İç çatışmaların ve günahların gizli derinliklerinde dolaşan Dostoyevski, insanoğlunun en karanlık yönüne dalmaya ve varoluşun gerçek anlamını kavramaya cesaret gösteren büyük bir destan çıkarmıştır ortaya. Roman boyunca yazarla birlikte okur da insanlığın, yaşamın ve Tanrı'nın gerçekliğinin izini sürer.

İnsanın içsel sorularına verilen ürkütücü bir yanıt olan bu muhteşem eser, tüm zamanların en usta romancısının başyapıtıdır. 


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!