DUYURULAR :
Kategoriler
Eğitim Kitapları
#
Sayfa :
616 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
19 X 27,5 
Son Baskı :
11 Aralık, 2009 
İlk Baskı :
11 Aralık, 2009 
Barkod :
9786051061634 
Kapak Türü :
Karton 

Dgs Konu Anlatımlı 2010
Dgs sınav sistemine uygun olarak hazırlanmıştır.

Kolektif

DGS hazırlık kitabı uzman ve deneyimli bir yazar grubu tarafından titiz bir çalışma sonucunda hazırlanmış kaynak kitaptır. Adayların unutmuş olduk­ları konuları hatırlatmak açısından temel konular, örnek soru çözümleri, çö­zümlü testler, yanıtlı testler ve çıkmış sınav sorularına yer verilerek sınava eksiksiz olarak hazırlanmaları amaçlanmıştır.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS); Meslek Yüksek Okulları ve açıköğretim önli-sans programları mezunlarının lisans programlarına dikey geçiş yapmalarını sağlamak için ÖYSM tarafından her yıl Temmuz ayında yapılan bir sınavdır.

DGS'de 80 sayısal ve 80 sözel sorularından oluşan bir yetenek testi uy­gulanmaktadır. Sınav tek oturumda 180 dakikalık bir zaman diliminde yapıl­maktadır. Sayısal soruların kapsamında; sayılar, kümeler, bölünebilme kural­ları, üslü ve köklü ifadeler, eşitsizlik, mutlak değer, çarpanlara ayırma, oran -orantı, denklem çözümleri, problemler, sayısal mantık, istatistik, grafik ve ge­ometrik kavramları içermektedir. Sözel soruların kapsamında; sözcük, cümle, paragraf, anlatım bozuklukları, şifre çözümü, çözümleme, noktalama işaretle­ri ve mantıksal akıl yürütmeyi kapsamaktadır.

Sayısal bölüm

Sözel bölüm

Çözümlü testler

Çözümlü örnekler

Yanıtlı testler

Çıkmış sınav soruları


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!