DUYURULAR :
Kategoriler
Bilim
#
Çevirmen :
Sayfa :
470 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
14 X 21 
Son Baskı :
08 Mart, 2018 
İlk Baskı :
11 Şubat, 2016 
Barkod :
9786051712406 
Kapak Tsr. :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 

Benim Sözlerimle Dünya
Alice Calaprice'in seçtiği Einstein'dan Alıntılar

Albert Einstein

Tüm dünyada sayısız baskı yapan ve yirmi beş dile çevrilen popüler Einstein alıntıları koleksiyonunun bu nihai baskısı yaklaşık 1600 alıntı içeriyor.
Ayrıca ek olarak Einstein’ın yaşamı ve başarılarının bir kronolojisine, Freeman Dyson’ın güvenilir önsözüne ve Alice Calaprice tarafından yapılan yorumlarla betimleyici kaynak notlarına da yer verilmiştir.

“Takdire şayan bir seçki… Einstein’ın çalışmaları ve yaşamı üzerine çalışanlar, Siyonizmden ev yaşantısına kadar geniş bir yelpazedeki görüşlerinde şaşırtıcı noktalar bulacaklar.” – Choice

“Einstein’ın düşünsel ve manevi yeteneklerinden yoksun olan bizler, onu böylesine yenilikçi bir biçimde insanlaştıran bu kitaba minnet borçluyuz.” 
– Timothy Ferris, New York Times Book Review

“Bu büyüleyici kitap Einstein’ı hem daha hassas hem de daha karanlık, 
daha düşünceli, tam anlamıyla bir insan olarak gözler önüne seriyor.” – Physics World

“Calaprice, konuşmalarından ve mektuplarından çekip çıkardığı özlü ve etkileyici deyişlerle gerçek bir Einstein ziyafeti sunuyor. Bu deyişler, anıtsal cümleler kurma konusunda asla sıkıntı çekmemiş, aksine bunları düşünmeksizin doğrudan doğruya söyleyivermiş özel bir Einstein’ı meydana çıkarıyor.” –David E. Rowe, Times Higher Education Supplement


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!