DUYURULAR :
Kategoriler
Bilim
#
Sayfa :
305 
Cilt :
Ciltsiz 
Boyut :
21 X 13,5 
Son Baskı :
03 Aralık, 2012 
İlk Baskı :
03 Aralık, 2012 
Barkod :
9786051066660 
Kapak Tsr. :
Kapak Türü :
Karton 
Yayın Dili :
Türkçe 
Orijinal Dili :
Fransızca 
Orijinal Adı :
Darwin C'est Tout Béte 

Darwin Ve Evrim Teorisi
Evrimi Anlamak İçin Binbir Hayvan Hikâyesi

Marc Giraud

Hayvanların tarihsel gelişimini ele alan bu kitap bize Darwin'in düşüncesi hakkında bilgiler sunarken aynı zamanda insanlık tarihine de ışık tutmayı amaçlıyor.

Sinek, balina, cennet kuşu, uçan denizanası, fil, toprak solucanı, ornitorenk, orangutan sayfalarda birer birer belirerek büyük yaşam sirkinin kulisleri gözler önüne serilmekte. Tüm bu hayvanlar bize farkında olmadan evrim teorisini ve teorinin evrimini açıklıyorlar.

Yunusun bıyıkları, yarasanın özgeciliği, sivrisineğin bekâret kemeri, zürafanın boynunu uzatması, şempanzenin gülüşü, tavus kuşunun kabarması bizi belirsizliklerle dolu bilimsel bir polisiyenin muammasına sürüklerken aynı zamanda bilimin fantastik keşifleri üzerinde küçük bir ışık yakarak bilginin anahtarına götürüyor.

Marc Giraud'nun bu kitabı Charles Robert Darwin'in genetikçi, felsefeci ya da tarihçi yanını değil, daha çok bir hayvanbilimci, etolog, hatta çevreci yanını gösteriyor. Darwin'in çevresinde her zaman köpekler, atlar ve çocuklar vardı.

Onları tek tek özenle inceliyor aynı zamanda dostane ilişkiler kuruyordu. Hayvanlarda ve İnsanlarda Duyguların İfadesi'nde Darvvin "hastalanan genç şempanze ve orangutanlarda en az bizim çocuklarımızda olduğu kadar belirgin ve dokunaklı bitkinlik halini" saptar.

Darwin için insan evriminin doruk noktası onun zayıflara ve hayvanlara duyduğu empati yeteneğidir.


SATIN AL
Bültenimize üye olun; kitap haberlerini, imza günlerini ve özel indirimleri kaçırmayın!